Be the first to know about ITSTIMETO special offers, featured fares, and new products.

spring/summer 20

              Raksts: Signe Liepiņa

Pavasaris/vasara 2020 – MUST HAVE modes trendi 

Vienmēr mainīgā un plūstošā modes pasaule šosezon mūs atkal nebeidz pārsteigt ar gan pavisam neredzētām, gan smalki klasiskām tendencēm, tāpēc mēs, ITSTIMETO, pastāstot par aktuālo 2020.gada pavasara/vasaras sezonā, vēlamies iedvesmot Tevi, unikālais lasītāj, savā garderobē šosezon ieviest ko pavisam jaunu, lai citu vidū iemirdzētos vēl spožāk!

 • DABAI DRAUDZĪGAIS & ILGTSPĒJĪGAIS

Globāli lielākā problēma ir un paliek cīņa ar straujajām klimata pārmaiņām, un tā kā mode ir industrija, kas ļoti piesārņo vidi, pašlaik visaugstāk vērtē dabai draudzīgi ražotu un ilgtspējīgu (sustainable) apģērbu. Apģērbu zīmoli cītīgi domā, kā radoši izmantot pārstrādātus audumus, lai izveidotu unikālas kolekcijas. Globālais Organiskā Tekstila Standarts (GOTS) ir pasaulē vadošais standarts, kas kontrolē to, lai visā tekstila ražošanas ķēdē tiktu ievēroti bioloģiski un sociāli pieņemami standarti. Mums, ITSTIMETO, ļoti rūp daba, tāpēc lielākā daļa jaunās kolekcijas ''Feel Special'' tekstili arī ir GOTS sertificēti.

 • KRŪŠTURA AKCENTĒŠANA

Šajā pavasaris/vasara 2020 sezonā apakšveļas, īpaši krūštura akcentēšana ir ļoti aktuāla tendence, kas vēlas iedvesmot ikvienu nākt pie atziņas, ka cilvēka ķermenis ir māksla un neaprakstāmi trausls un unikāls meistardarbs. Modes pasaule vēlas apgāzt nu jau konservatīvo priekšstatu, ka krūšturis ir tikai apakšveļa, jo tas ir kas vairāk. ITSTIMETO jaunā kolekcija ''Feel Special'' ar šo tendenci vēlas iedvesmot ikvienu brīnišķīgu sievieti šādi parādīt savu smalko sievišķību, iegūt pašpārliecinātību un iemīlēt savu ķermeni vēl vairāk.

       

        Foto: Kitija Jurjicka / itstimetoproduction.com
 • TROPI

Modes pasaulē šosezon aktuāls ir tropu motīvs, ienesot tajā neaizmirstamo piedzīvojumu garu. Ar zaļajiem toņiem un džungļu motīvu tiek īpaši izcelts katra indivīda unikālais šarms. Apburoši eksotisku kolekciju Milānas modes nedēļā šosezon atrādīja Dolce&Gabbana zīmols.

Foto : Kelsey Curtis / unsplash.com

 • NEONS

Neons ir košs, tas liek ikvienam mirdzēt apkārtējo vidū un atnes atpakaļ deviņdesmito vēsmas, pārvēršot dzīvi par vienu lielu ballīti. Unikālais neona tonis ir aktuāls ne pirmo gadu. Ja vēlies izcelties ar viskošāko apģērbu, tad neons ir domāts tieši Tev!

 

 • ATPAKAĻMETIENS UZ SEPTIŅDESMITAJIEM
Pavasaris/vasara 2020 sezonas trendos īpašu vietu ir ieņēmuši septiņdesmitie gadi, apveltot modes pasauli ar smalku šarmu un bohēmas vēsmām. Smalkais un klasiskais septiņdesmito gadu auduma bikšu un žakešu piegriezums šajā sezonā ir īpaši aktuāls, zīmoli šo stilu gaumīgi savijuši kopā ar dažādām košām un pavasarīgām krāsām. Kas būtu septiņdesmitie bez puķu bērniem un brīvdomātājiem? Modes pasaule ar šīs tendences atgriešanu svin bohēmas garu un spilgti akcentē ikkatra brīvo izvēli tērpties tā, kā sirds vēlas, neņemot vērā to, ko uzskata sabiedrība. Tamborējums, adījums, mežģīnes un angļu izšuvums jeb broderie anglaise ir must have šajā sezonā! Broderie Anglaise (angļu izšuvums, tulkojot no franču valodas) - baltā izšuvuma tehnika ar dažādiem klasiskiem izšuvumiem un tamborētām mežģīnēm, kas bija īpaši aktuāla 19.gs.Anglijā.
Foto : Kelsey Curtis / unsplash.com
 • TIE DYE

Tie dye tehnika, kas sevī ietver auduma burzīšanu, sasiešanu ar auklu vai gumiju un, protams, vēlāk krāsošanu, simbolizē vēlmi protestēt, paust savu neapmierinātību un apgāzt konservatīvo sistēmu. Tā modes pasaulē uzplauka 1960.gados kā protesta māksla un vēlāk kā pop-mode 1970.gados. Tie Dye tehniku īpaši spilgti Milānā, savā pavasaris/vasara 2020 kolekcijā, atrādīja smalkais modes zīmols Dior.

Foto: Kitija Jurjicka / itstimetoproduction.com
 • UZPŪSTĀS PIEDURKNES & PLECI

Pufīgie jeb uzpūstie pleci un piedurknes ir modē jau kādu laiku,
un zīmoli turpina veidot abstraktākos tērpus, lai apģērbā īpaši izceltu plecu un roku zonu. Pavasaris/vasara 2020 tendence power shoulder, kurā tiek veidots pacēlums plecu zonā, ir īpaši aktuāla pavasarīgajiem trenčiem un mētelīšiem.

 • Raksta saturiskā iedvesma gūta no:
 • https://www.glamourmagazine.co.uk/gallery/spring-summer-2020-fashion-trends
 • https://www.vogue.fr/fashion/galerie/fashion-trends-spring-summer-2020-season?amp
 • https://www.britannica.com/art/broderie-anglaise
 • https://www.britannica.com/technology/tie-dyeing
 • https://ekomarkejums.lv/gots-global-organic-textile-standard/

 

Leave a comment